Kursy szkoleniowe - zobacz tematy

tematy kursow szkoleniowych

Coraz więcej osób interesuje się zawodem doradcy restrukturyzacyjnego. Nie da się bowiem ukryć, że zdobycie tego zawodu wiąże się z ogromnym prestiżem. Jednocześnie warto podkreślić, że uzyskanie wymaganej licencji nie jest najłatwiejsze. Co ciekawe, bez względu na to, czy chcemy zostać doradcami, czy po prostu poszerzyć swoją wiedzę, czekają na nas kusy szkoleniowe z zakresu znajomości prawa restrukturyzacyjnego. Oto podstawowe tematy kursów.

1. Konkursy wierzytelności a prawo restrukturyzacyjne

Jeden z tematów obejmuje całkiem nową kwestię, która odnosi się do konkursów wierzytelności. Nie da się ukryć, że wierzyciele na zmianach w prawie restrukturyzacyjnym będą mogli wiele skorzystać. W jaki sposób? Otóż warto się tego dowiedzieć na kursie z zakresu znajomości prawa restrukturyzacyjnego!

2. Upadłość konsumencka a prawo restrukturyzacyjne

Zarówno postępowanie upadłościowe jak i prawo restrukturyzacyjne z pozory mają naprawdę wiele ze sobą wspólnego. W życiu praktycznym jednak diametralnie się od siebie różnią. Co więc jest korzystniejsze dla przedsiębiorcy? Lepiej ogłosić upadłość konsumencką, czy może wszcząć postępowanie restrukturyzacyjne? Otóż o tym wszystkim można właśnie dowiedzieć się na kursie!

3. Restrukturyzacja długów korzyści dla przedsiębiorcy

Kursy szkoleniowe z zakresu znajomości prawa restrukturyzacyjnego obejmują również zagadnienia związane z restrukturyzacją długów. Jest to bowiem nic innego jak zmiana warunków spłaty zadłużenia, która ustalona jest z danym kredytodawcą. Kurs więc pomoże dowiedzieć się, jak przeprowadzić ten proces z korzyścią dla przedsiębiorcy.

4. Zasady postępowania w przypadku załamania się finansów przedsiębiorstwa

Nie da się ukryć, że firmy nie zawsze mają wszystko "z górki". Załamanie się finansów jest dla wielu przedsiębiorców powodem do paniki i niepokoju. Kursy szkoleniowe z zakresu znajomości prawa restrukturyzacyjnego jednak wyjaśnią nam, co w takiej sytuacji zrobić i jak szybko poprawić kondycję finansową firmy. Taka wiedza z pewnością się przyda.